ליקויי בניה בדירה חדשה או ליקויי בניה בבניה עצמית (בית צמוד קרקע)

ליקויי בניה בדירה חדשה מקבלן או בדירה יד שניה (בהתאם להגבלות חוק המכר (דירות), תשל”ג-1973) או בבניה עצמית הנם ברוב המקרים תולדה של בניה רשלנית ו/או היעדר פיקוח על עבודות הבניה. החוק מסדיר את אופן ההודעה לקבלן על גילוי ליקויי הבניה ואת האפשרות שאותו קבלן יבצע תיקון לליקויי שהתגלה. בבניה עצמית יוטלו חובות זהים אולם הוצאתם אל הפועל תהיה .שונה במעט משום שהמדובר במס’ קבלני ביצוע, בד”כ. בעמוד זה יוצגו מבחר מאמרים בנושא ליקויי בניה: בדירה שנקנתה מקבלן; 2) בבית שנבנה בבניה עצמית; 3) בדירה שנרכשה יד שנייה ואחריות הקבלן לליקויים שבה תקפה.

הגשת תביעה העוסקת בליקויי בניה תיבחן לאור הסכמים שנכרתו עם מבצעי הבניה – היזם או הקבלן וכן עם מתכננים, מפקחים, קונסטרוקטורים וקבלני עבודות גמר (בעיקר בבניה עצמית). 


  • image
    עוגמת נפש בליקויי בניה מצדיקה הענקת פיצוי ברכיב זה בהתקיים מספר תנאים, אשר על מבקש הפיצוי למלא: מילוי חובות הקבועות בחוק ותנאים פרוצדורליים-דיוניים   רכיב עוגמת נפש נפוץ בתביעות ליקויי בניה רבות אולם האופן שבו בוחן בית המשפט את אפשרות הענקתו נותר נכון להיום לא מוסדר. ישנם גישות המתירות הענקת פיצוי זה בכל תביעת ליקויי בניה אשר מתבררת כנכונה, ישנם גישות המתירות הענקת פיצוי מסוג זה רק כאשר גובה הפיצוי הנדרש עומד ביחס נכון לסך הנזק שנגרם לתובע - סה"כ שווים של הליקויים שנמצאו מוצדקים בתביעתו. המ... המשך קריאה

 

 

  • צפיות2323
  • דירוג12345

!24h !24h

24 שעות

במקרים דחופים

03-6830068

 

© כל הזכויות שמורות 
המידע המוגש באתר AS IS ערוך לנוחיות המשתמש בלבד. אין לעשות כל שימוש בתוכן המוצג ללא קבלת אישור מראש ובכתב.

חלמיש עורכי דין
דוא"ל: office@halamish-law.co.il 
כתובתנו: קרליבך 10 תל אביב
קומה 2, מיקוד 6473001

טלפון:03-6830068 פקס:03-6830069

logo

מפת אתר
דילוג לתוכן